wyszukiwarka
newsletter
language:
Strona główna > Dowiedz się więcej
Kominy przemysłowe
Kominy przemysłowe to urządzenia służące do odprowadzania spalin, dymu, bądź zużytego powietrza. Mogą posiadać jeden lub kila przewodów.

Kominy stosowane są wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba odprowadzenia spalin lub konieczność wentylacji hal czy pomieszczeń. W związku z tym kominy przemysłowe pojawiają się w każdej gałęzi przemysłu – w energetyce, w hutnictwie, w chemii.

Projektowanie wymiarów komina polega na takim ustaleniu jego minimalnej wysokości i przekroju, żeby odprowadzić wszystkie spaliny oraz doprowadzić niezbędne do spalania powietrze.

Kominy przemysłowe ze względu na rodzaj użytego budulca dzielą się na: kominy żelbetowe, kominy z tworzyw sztucznych, stalowe i ceramiczne. Pod względem ilości urządzeń emitujących spaliny kominy dzielimy na jedno i wieloprzewodowe.

Najwyższy komin jednoprzewodowy sięga 420m (Kazachstan). Do niedawna standardem były kominy jednoprzewodowe i wieloprzewodowe o wysokości 300 m i 250 m. Obecnie budowane kominy są niższe i mają zwykle 100 – 120 m, co wynika z powszechnego wprowadzenia oczyszczania spalin.

Kominy przemysłowe -  sprawdź naszą ofertę »
Przykłady kominów przemysłowych

EC Fenice, h=80m EL Kozienice, h=120m EL Połaniec,komin 3-przewodowy EL Rybnik, h=120m
notatnik
dodaj do notatnika
Dowiedz się więcej
 
Copyright © 2007 Uniserv